Każdego roku, pod koniec sierpnia, rodzice wpadają w nerwowy nastrój. Nadszedł bowiem czas, by skompletować dzieciom szkolną wyprawkę. Pół biedy, gdy nasze dziecko jest doświadczonym uczniem i wiemy, czego potrzebuje. Co powinni kupić rodzice pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają przygodę ze szkołą? Na pewne potrzebne będą książki, zeszyty i artykuły do szkoły, czy piórnik i jego wyposażenie.

Czym jest wyprawka: zeszyty, piórnik i inne artykuły do szkoły

Rodzice muszą kupić podręczniki, ale poza tym czeka ich zakup wielu przedmiotów, które są potrzebne uczniom. Sporym wydatkiem są niezbędne do nauki artykuły do szkoły, czyli długopisy, flamastry, plastelina, farby, kolorowe papiery i klej. Zapewne dziecko ma niektóre przybory, gdyż używało ich już podczas pobytu w przedszkolu, a i w domu rysowało czy kleiło. Przejrzyjmy je i nie kupujmy wszystkiego. Największym wydatkiem spośród artykułów do szkoły są zeszyty, zwłaszcza te w twardej oprawie. Dzieci oglądają bajki i mają swoich ulubionych bohaterów. Producenci dobrze o tym wiedzą i zdobią okładki wizerunkami ulubionych postaci. Tego typu zeszyty są droższe, ale właśnie takie podobają się małym uczniom. W wyprawce szkolnej powinny znaleźć się także: piórnik z wyposażeniem lub pusty (wtedy trzeba każdy produkt kupić  osobno), linijka, ekierka, cyrkiel, ołówek, gumka do ścierania i temperówka, nożyczki, klej, bloki techniczny i rysunkowy, długopis i plecak.

W co zapakować zeszyty i inne artykuły do szkoły? Kupujemy plecak

Najważniejszym punktem wyprawki jest plecak. Dziecko musi w coś zapakować podręczniki, piórnik, zeszyty i inne artykuły do szkoły. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów i modeli, często zdobionych ilustracjami postaci z bajek czy ulubionych programów telewizyjnych. Pozwólmy dziecku na decyzję. Z pewnością przyjemniej chodzi się do szkoły, gdy plecak jest taki, o jakim marzył mały uczeń. Przede wszystkim musimy zadbać o zdrowie dziecka. Zeszyty i artykuły do szkoły ważą dużo, a specjaliści zalecają, by plecak z zawartością nie ważył więcej niż 3-5 kg. Musi być odpowiednio uszyty, a jego budowa powinna zapewniać równomierne rozłożenie masy plecaka na kręgosłupie dziecka. Ważny jest także mocny system regulacji długości szerokich szelek, dzięki któremu można dostosować ich długość i nie będą się przesuwać w trakcie użytkowania. Istotny jest również usztywniany tył oraz wykonanie z naturalnego tworzywa. Funkcjonalny plecak czy tornister zawiera kilka przegródek, by móc lepiej zorganizować zeszyty i artykuły do szkoły, strój na lekcje wychowania fizycznego oraz drugie śniadanie.

Kupując plecak, zeszyty i inne artykuły do szkoły, wybierzmy te dobrej jakości, które dłużej posłużą małemu pierwszoklasiście. Ich zakup nadwyręży nasz budżet, ale nie zawsze można oszczędzać. Dziecko wyposażone w piękne zeszyty na pewno z entuzjazmem zacznie szkolną przygodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *