Polacy od wielu już lat bez problemów i bez skrępowania przemieszczają się po całym świecie, a wielu rodaków osiedla się czasowo lub na stałe poza granicami kraju. Jednym z popularnych kierunków migracji są oczywiście wyspy brytyjskie, a w szczególności Wielka Brytania. Co za tym idzie, coraz częściej pojawia się potrzeba przesłania tam nie tylko prezentu, ale np. rzeczy osobistych. Popularne wciąż stereotypy głoszą, że to bardzo drogie przedsięwzięcie. Nic bardziej mylnego.

Tani kurier do Anglii – czy to oksymoron?

Rosnąca popularność usług kurierskich powoduje, że ich liczba stale się powiększa. Co za tym idzie, w sytuacji rosnącej konkurencji, oferta staje się nie tylko coraz tańsza, ale obejmuje swym zasięgiem obszar całego kraju, a także całą Europę i świat. To sprawia, że możliwe staje się tanie wysyłanie paczek również za granicę.

Widząc duży potencjał w przemieszczaniu się rodaków po świecie, wiele firm decyduje się poszerzać obszar działania o kolejne kraje europejskie. Zarówno firmy z obcym kapitałem, jak i polskie przedsiębiorstwa otwierają zagraniczne oddziały. Dzięki wzajemnym umowom pomiędzy różnymi firmami transportowymi możliwe jest zorganizowanie sprawnego przewozu towarów na duże odległości. Zwykle odbywa się to tak, że polska firma kurierska zajmuje się logistyką w ramach naszego kraju a dalej przekazuje paczki do obsługi firmie lokalnej w Anglii. Dzięki temu nie musi sama zakładać kosztownych biur i magazynów w obcym kraju, tylko wykorzystuje potencjał tamtejszych przewoźników. To podwójnie korzystne rozwiązanie. Po pierwsze lokalni kurierzy znają swoje tereny najlepiej i dzięki temu umieją zorganizować transport szybko i efektywnie. Po drugie firmy te mają już swoje zaplecze, które sprawnie funkcjonuje, zatem opłaty opierają się z grubsza tylko na bieżących kosztach przewozu.

Jak przygotować paczkę do Anglii?

Nic prostszego. W zasadzie przesyłanie paczek za granicę nie różni się wiele od transportu na terenie Polski. Zasady opakowania i wysyłki pozostają takie same. Paczka musi być zapakowana bezpiecznie i trwale, a zawartość umieszczona w środku stabilnie i dobrze zabezpieczona przed przemieszczaniem i zgnieceniem. Pewne różnice dotyczą ograniczeń w wysyłaniu niektórych przedmiotów do Anglii. Niektóre towary podlegają ocleniu, a przesyłanie części jest zakazane lub ograniczone. Jest to podyktowane nie tylko różnicami w prawie danego kraju i Polski, ale także względami bezpieczeństwa. Na przykład nie można transportować prywatnie dużych ilości perfum i innych kosmetyków. Jeśli zawartość przesyłki jest podejrzana, służby celne mogą ją otworzyć w celu sprawdzenia. Dlatego dobrze jest dokładnie opisać zawartość, aby nie wzbudzała ona wątpliwości celników.

Jak zamówić taniego kuriera do Anglii?

Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło ‘przesyłki kurierskie do Anglii’ lub ‘tani kurier Anglia’ i w wynikach pojawi się spora lista sprawdzonych przewoźników realizujących takie transporty. Tani kurier do Anglii to podstawowa opłata rzędu kilkudziesięciu złotych. W porównaniu do przesyłek krajowych to dużo, jednak należy pamiętać, że koszty transportu są skrajnie różne. Poza znacznymi odległościami dochodzi koszt odpraw celnych oraz opłaty na terenie Anglii związane z współpraca partnerską firm kurierskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *