Czasem zdarza się, że biuro, które mamy do dyspozycji, ma dość niewielki metraż. W takim przypadku często pojawia się myśl, że nie pomieścimy tam wszystkich niezbędnych mebli i urządzeń. Na szczęście jest wiele trików na to, by funkcjonalnie urządzić nawet bardzo małe biuro. W jaki sposób można to zrobić?

Jaką rolę będzie pełnić nasze biuro?

To pytanie musimy sobie zadać jeszcze przed wyborem wyposażenia. Bardzo ważne jest określenie, w jakim celu zostało stworzone nasze biuro. Jeśli będzie w nim pracować jedynie kilku pracowników a ich zajęcie nie będzie wymagało kontaktu z klientami, nie musimy przywiązywać dużej wagi do foteli czy kanap dla odwiedzających gości.

Jeżeli jednak do naszego biura często będą zaglądać potencjalni klienci, musimy wszystko zaplanować w taki sposób, aby w pomieszczeniu zmieściły się zarówno biurka i szafki, jak również meble, gdzie będą siedzieć goście. Przy małym metrażu najlepiej zrezygnować z obszernej i masywnej kanapy na rzecz małych, ale komfortowych foteli.

Kolorystyka biura

Przy urządzaniu biura o małym metrażu musimy pamiętać, by nie popełnić podstawowych błędów, które dodatkowo zmniejszą je optycznie. Kolorystyka nie powinna być zbyt ciemna, ponieważ będzie nas przytłaczać i wprowadzi ponury nastrój. Lepiej postawić na kolory delikatne, jasne lub nawet pastelowe. Rozświetlą one wnętrze i sprawią, że pomieszczenie będzie wydawać się większe.

Ta zasada dotyczy również kolorystyki mebli. Najlepiej wybierać biurka, szafki i półki w jasnych kolorach. Powinny mieć one ponadto optycznie lekką konstrukcję. Masywne meble do biura również pomniejszają pomieszczenie i zabierają zbyt dużo przestrzeni (której i tak nie mamy zbyt wiele do dyspozycji).

Jakie meble sprawdzą się w małym biurze?

Ciekawym rozwiązaniem w kwestii wyposażenia niewielkiego biura są meble mobilne. Są one wyposażone w kółka, dzięki czemu z łatwością możemy przemieszczać je z jednego miejsca w drugie. Niektóre z nich mogą mieć też możliwość łączenia w większą całość lub w razie potrzeby – późniejszego rozłożenia.

W małym biurze niezbędne są przede wszystkim biurka. Warto więc zwrócić uwagę na modele ze składanym blatem. Ciekawą alternatywą dla ciężkich, drewnianych biurek mogą być np. lekkie, białe modele z plastiku, które nie tylko wyglądają stylowo, ale również dodatkowo wpływają na optyczne powiększenie pomieszczenia. Wyglądają bardzo nowocześnie z pewnością sprawdzą się w miejscach, gdzie nie jest wymagany poważny i zachowawczy styl.

Jak pomieścić urządzenia w małym biurze?

Żadne biuro nie obejdzie się bez odpowiednich urządzeń. Chcąc zaoszczędzić miejsce na półkach czy blacie biurka, najlepiej zdecydować się na zakup urządzeń wielofunkcyjnych, 2 lub 3 w 1. To połączenie drukarki i skanera, często również kopiarki. Wbrew pozorom, takie urządzenie działa szybko i bez zarzutu, a jakość wydruków pozostaje bardzo dobra. Może ono nie tylko zaoszczędzić miejsce, ale również ułatwić nam pracę – z jego pomocą wydrukujemy potrzebne dokumenty, szybko je zeskanujemy lub nawet prześlemy faksem. Poza tym dostępne na rynku modele najczęściej mają nowoczesny design i świetnie dopasują się do reszty wyposażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *