W dzisiejszych czasach mamy codziennie do czynienia z najróżniejszymi przedmiotami. Pochodzą one często z zupełnie innych branż, jednakże jest coś, co je łączy, a raczej klei. Są to kleje przemysłowe. Sprawdźmy, w których branżach sprawdza się ten niesamowity wynalazek ludzkości.

Przemysł budowlany

Branża budowlana wykorzystuje wszelkiego rodzaju kleje przemysłowe. Pomagają one znacznie przyspieszyć pracę i znacznie obniżyć koszty ukończenia projektu. Jest to niezmiernie ważne w branży budowlanej, ponieważ często wykonawcy muszą zmieścić się w określonych terminach.

Przemysł meblarski

Przemysł meblarski zaoszczędził mnóstwo pieniędzy dzięki zastosowaniu w produkcji klejów przemysłowych. Zmniejszyły się straty materiałów oraz przyspieszono procesy produkcyjne. Ta branża wykorzystuje je najczęściej do oklejania drewna gorszej jakości, lepszymi gatunkami. W ten sposób, mebel uzyskuje idealny wygląd, jest bardziej stylowy a jednocześnie mniej kosztuje i jest wytrzymalszy.

Przemysł papierniczy

Książki, podręczniki, zeszyty, notatniki, kartony czy też zwykła taśma klejąca. To są produkty, w których zastosowano kleje przemysłowe. Branża papiernicza wykorzystuje kleje krócej, niż inne gałęzie przemysłu, jednakże robi to równie efektywnie.

Przemysł elektroniczny

Łączenie malutkich elementów stało się możliwe, dzięki wynalezieniu wysokiej jakości klejów przemysłowych. Branża elektroniczna potrzebuje takich rozwiązań, ponieważ produkcja najróżniejszych podzespołów wymaga ponadprzeciętnej precyzji. Dodatkowo, łączenie za pomocą dobrych klejów przemysłowych gwarantuje, że elementy pozostaną ze sobą spojone przez długi okres czasu.

Przemysł higieniczny

Kleje przemysłowe można również znaleźć w branży higienicznej. Doskonałym przykładem są pieluchy dla dzieci i dorosłych. Znacznie ułatwiają zakładanie pieluchy oraz jej utrzymanie na ciele. Dodatkowo, można je również zobaczyć w opatrunkach, gdzie wykorzystywana jest taśma klejąca. Z uwagi na specyfikę tej branży, stosowane w niej kleje przemysłowe nie mogą mieć żadnych negatywnych efektów na zdrowie człowieka.

Przemysł spożywczy

Tak, jak w przypadku przemysłu higienicznego, branża spożywcza opiera się na klejach przemysłowych, które nie oddziałują negatywnie na zdrowie. Nie mogą wydzielać żadnych toksycznych oparów, ani reagować z żywnością i skórą człowieka. Wykorzystywane są wyłącznie w produkcji opakowań jedzenia.

Przemysł tekstylny

Dużo osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że przynajmniej niewielka część ich ubrań została wykonana również przy pomocy kleju przemysłowego. Zastosowanie go w przemyśle tekstylnym pozwala na spore zmniejszenie kosztów produkcji oraz jej przyspieszenia.

Etykietowanie

Każdy produkt musi posiadać odpowiednią etykietę z informacjami o nim, inaczej nie będzie dopuszczony do obiegu. Etykiety trzymają się właśnie dzięki zastosowaniu klejów przemysłowych. Są łatwe i szybkie w użytku oraz niewiele kosztują, co dla dużego przedsiębiorstwa, może oznaczać milionowe oszczędności w skali roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *